Obozowa higiena ze ScanVet Poland.

Pamiętacie, gdy w podstawówce pakując się na zieloną szkołę mama pytała, czy spakowaliście szczotkę i pastę? A jedno z głównych pytań podczas rzadkich wtedy telefonów na obozach „pamiętasz o myciu zębów przynajmniej 3 razy dziennie?”. Znacie to uczucie, gdy po dojechaniu na miejsce i rozpakowaniu walizek zauważacie, że zapomnieliście o szczoteczce? No właśnie, higiena jamy ustnej to jeden z takich tematów który przewija się w naszych głowach zawsze – szczególnie na wyjazdach. Właśnie dlatego na naszym Uniwerkowym obozie – ObiFru Camp 2017 nie mogło zabraknąć rozmowy na ten temat, jednak nie w kontekście ludzi, a PSÓW! Dzięki ScanVet Poland każdy z uczestników dostał własny zestaw do dbania o zęby swojego czworonoga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaczęliśmy od krótkiej pogadanki o tym, dlaczego higiena jamy ustnej u psa jest ważna – bo jest! Szczególnie w przypadku ras mających do tego skłonności – jak większość mikropsów, których u nas dostatek oraz psach z adopcji, które na wcześniejszym etapie życia nie były pod tym względem odpowiednio zaopiekowane. Wszyscy uczestnicy zdawali sobie z tego sprawę, ale większość z nich nie używała do tej pory specjalistycznych preparatów lub używała bez powodzenia – dlatego prezenty w postaci pasty Zymo Dent wywołały sporo radości.

Nie da się też ukryć, że warsztaty z mycia psich zębów były zabawnym przerywnikiem treningów obedience. Wszyscy uczestnicy – dwu i czworonożni – byli w nie całkowicie zaangażowani.

Poniżej krótka fotorelacja i kilka słów od uczestników obozu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„O czyszczeniu zębów Shaggiego myślałam już od jakiegoś czasu, ale na myśleniu się kończyło. Moja poprzednia sunia miała tendencje do odkładania się kamienia więc cieszę się, że tym razem udało się nam otrzymać pastę w pakiecie. Nie mam już wymówki! ;) Stosujemy ją od tygodnia, więc na spektakularne efekty jeszcze czas, ale to co mnie cieszy to fakt, że psu ewidentnie odpowiada smak preparatu co pomaga w mało przyjemnej dla niego czynności jaką jest czyszczenie. Ze względu na wielkość pyska Shaggiego nie korzystamy z załączonej szczoteczki, a pastę nakładam na palec.”

Paulina Kasprzyk, Shaggy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zacznijmy od tego, że Niko zębów myć nie lubi, więc każde usprawnienie tego procesu jest dla nas na wagę złota. Szczoteczka zakładana na palec sprawdza się zdecydowanie lepiej niż zwykła plastikowa, której do tej pory używaliśmy. Jest dla mnie dużo bardziej poręczna, dzięki czemu szybciej docieram do wszystkich zakamarków, a cały zabieg trwa dużo krócej. A smak pasty? Od razu po nałożeniu Niko próbuje ją zlizać z palca, więc myślę że odpowiada mu aż za bardzo.       Bo w końcu – czy jest coś czego labek nie zje?”

Małgorzata Łuszczkiewicz, Nico

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Do czyszczenia zębów Badiego zabierałam się już przynajmniej kilka razy. Niestety zazwyczaj Ba odkrywał przede mną swoją drugą naturę i wił się niczym piskorz, dodając co jakiś czas łapę dezaprobaty, ze wzrokiem typu „chyba kpisz”. Dlatego w naszym przypadku szczoteczka odpadła już w przedbiegach – jej miejsce zastąpił pospolity gazik. Pastę stosujemy dopiero kilka dni, co i tak jest cudem. Badi wstępnie zaakceptował jej walory smakowe i oby tak zostało! :). Na efekty musimy jeszcze trochę poczekać, ale biorąc pod uwagę to, że Badi się nie wije ani nie prosi mnie codziennie „czy możemy zrobić sobie WYJĄTKOWO dzień dziecka?” efekty z pewnością tym razem przyjdą!”

Anna Tumiłowicz, Badi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I jeszcze kilka słów ode mnie – do te pory kwestię higieny zębów Fru i Hondy załatwiałam głównie twardymi gryzakami jak np. surowe kości. Jest to dobry sposób, jednak – szczególnie w przypadku Fruzi – za słaby, jeśli chcemy dążyć do ideału. Pasty, które wykorzystywałam poprzednio nie wywoływały u niej najmniejszego entuzjazmu związanego z myciem zębów. Dlatego fakt, że bez najmniejszego problemu pozwala mi pchać palce z pastą do ostatnich trzonowców (mimo ciasnoty jej pyska i moich dość długich paznokci, które z pewnością tego nie umilają) jest dla mnie najlepszym argumentem na to, aby właśnie ZymoDent został na psiej półce na stałe!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o produkcie, odsyłam Was do strony producenta: http://www.scanvet.pl/oferta/wlasciciele-hodowcy/rid,130.html

One thought on “Obozowa higiena ze ScanVet Poland.

  1. Wiadomo, psiaka trzeba najpierw jako tako przyzwyczaić do zaglądania w pyszczek. Na szczęście nasze duże maleństwo daje sobie i zaglądać i czyścić ząbki :)

Dodaj komentarz